Jakie atrakcje na wakacjach?

Drzewa

Mazury to nie tylko to, o czym czytamy w informatorach turystycznych: Parki Narodowe, piękne jeziora, puszcze i lasy. Choć tym wyżej wymienionym niczego nie brakuje i już dla nich samych warto wybrać się do Krainy Wielkich Jezior, to są dodatkowe atrakcje dla turystów, zdolne przekonać ich, że to właśnie Mazury są wymarzonym miejscem na spędzenie wypoczynku.

Na Mazurach znajduje się wiele ciekawych miejsc. Przede wszystkim, jest to obszar naznaczony historycznie – to tu w średniowieczu żyli Krzyżacy, odwieczni wrogowie Państwa Polskiego. Dlatego też wciąż wielkim powodzeniem wśród turystów cieszy się pole legendarnej bitwy pod Grunwaldem. Warto je zobaczyć choćby dlatego, by odświeżyć nieco swoją wiedzę historyczną. Co roku w rocznicę bitwy odbywa się tam inscenizacja ze średniowiecznymi rycerzami.

Niezmiennie od 2006 roku cieszy się ona wielką popularnością wśród turystów, ale także mieszkańców. Bardzo ciekawą atrakcją jest piramida w Rapie – jest to grobowiec rodziny Farenheit, zbudowany na kształt egipskiej piramidy. W środku znajdują się zmumifikowane zwłoki pochowanych, wystawione na widok osób postronnych po zniszczeniu trumny przez Rosjan w czasie wojny. Jest to więc z pewnością miejsce warte zwiedzenia. Jak widać, na Mazurach można spotkać symbole z całego świata – nie tylko egipskie piramidy cieszą się popularnością, ale także wiatraki holenderskie – autentyczne wiatraki stoją w Rynie i Starej Różance.

Ich zdjęcie może stanowić piękną pamiątkę. Mazury są rajem nie tylko dla żeglarzy, ale i cyklistów. Znajduje się tu bowiem wiele szlaków rowerowych, a każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. Należą do nich „Dolina Rospudy”, której atutami są piękne widoki, jezioro Siekierowo, jezioro Głebokie i ciekawe ukształtowanie terenu; „Banie Mazurskie”, które przejeżdżają koło wspomnianej piramidy w Rapie; „Węgorzewo” – trasa jest długa, ma ponad siedemdziesiąt kilometrów, ale oferuje nam dworek w Łęgwarowie oraz Śluzę na Kanale Mazurskim. Tras i ciekawych miejsc jest oczywiście o wiele więcej. Warto samemu to sprawdzić.

Jakie atrakcje na wakacjach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry